V TÉTO TĚŽKÉ DOBĚ

Mám už delší dobu pocit, že se ti nahoře ( Pán Bůh, Jehova, Alláh, Manitou a další ), slušně řečeno, naštvali a mají nás plné zuby. A tak, aby jsme zase objevili co je to pokora, láska, mír, a naděje, poslali jakýsi koronavir a ten, jakkoli škodivý, zatím jen dělá bububu!
Protože pokud nepochopíme varování, přijde něco daleko horšího. A bude nám k ničemu sebedražší auto, značkový ohoz, počítače, mobily, baráky za milióny, bankovní účty. Zhroutí se svět a začne se od nuly. Tak přemýšlejme a začněme každý u sebe, ať to přežijeme ve zdraví. Ale to je jen moje zamyšlení a nikdo s tím nemusí souhlasit.  Nebo může.
A teď proč najednou píšu, když jsem tak dlouho mlčel.
Chci se omluvit, že spoustu koncertů musím rušit, nebo přesunout na pozdější termíny. Vím, že teď na koncertování není ta správná doba, není ani nálada. Lidi mají jiné starosti. Obavy o své blízké, starosti o sebe, starosti jak vyjít s penězi, jak se ochránit, starosti a obavy, co bude dál.
Ale všechno špatné, k něčemu dobré. Planeta se trochu ozdraví, mnoho z nás hodně věcí pochopí, mnozí přehodnotí vztah k majetku, mnozí najdou cestu k sobě, uvidíme náš život trochu jinýma očima, třeba začne fungovat obyčejný selský rozum, možná přehodnotíme komu se dá věřit a kdo nás zklamal a dáme příště hlas těm, kteří se za nás dovedou postavit a nezklamou v těžkých dobách.  No a někteří zůstanou sebestřední a arogantní blbci až do konce.
Takže: Hodně zdraví, štěstí a naděje pro vás a věřím, že se co nejdříve uvidíme a já vám dám to nejlepší co umím. Písničky plné lásky, naděje, pokory i laskavého humoru. Jen vydržet a všechno s v dobré obrátí. A já nelžu.
Váš písničkář Vojta Kiďák Tomáško.
  1. Klidně mi napište, když se vám zasteskne a nebo bude těžko.   tomaskovojtech@gmail.com