NOVÉ CD? Tak třeba bude

Určitě si někteří z vás vzpomenou, jak jsem hrdinsky prohlašoval, že už mě nikdo do žádného studia nedostane, že nechci další stříbrný kotouček, že jsem starej a mám jenom jedny nervy a dejte mi s tím pokoj, kdo by ty moje bláboly poslouchal atd, atd…

No jo, jenže jsem povahy měkké, neumím se zatvrdit, a tak pod pohrůžkou, že mi žena přestane vařit má oblíbená jídla, nevypere, nevyžehlí a na zahradě nezreje záhony, nevytrhá plevel, natož aby posekala trávu, jsem podlehl.

Proto se tedy v lednu vypravím do Vyššího Brodu k Honzovi Friedlovi (dvorní zvukař Vlasty Rédla) a v jeho úžasném studiu natočím pár písniček. Samozřejmě nebudu to dělat sám, tak velkej muzikant zase nejsem. Pomůže mi pár dobrých přátel, jako je Tonda Hlaváč z Nezmarů, Ota Maňák z bohumínského Sluníčka a další. Ti se budou prostě snažit, aby mé citové výlevy dostali vcelku poslouchatelný kabát a vy pak budete moci své těžce vydřené peníze utratit za to, co předvedeme.

Rád bych nazpíval několik nových věcí, které ještě natočeny nebyly a také pár těch, o kterých si myslím, že by mohli být nahrány jinak, než tenkrát. Myslím tím hlavně Toulavého, Nebe plné koní, a asi dvě další. Totiž, jak mi kdosi řekl, jsem k nim víc dozrál. Já si myslím, že jsem spíš přezrálej, a tak se nechám překvapit, co ze mne ve studiu vydolujou.

Jak se bude CD jmenovat ještě nevím, ale kloním se k titulu Toulavej 2021.

Teď skoro denně sedím u metronomu, což je můj úhlavní nepřítel č.1 a pokouším se s ním nějak rozumně domluvit. Jde to fakt těžce. Ale jak říkal jakýsi ruský generál, tuším Kutuzov: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.  Uvidíme ve studiu. Držte mi palce, a kdyby jste kdokoli věděl o nějakém strašně bohatém člověku, co by se chtěl na vydání alba podílet a nevěděl co s penězi, ať zavolá, napíše, přijede a já budu neskonale vděčný. Kulturu tím nijak nezachrání, ale ten pocit, že pomohl jednomu bláznovi…

Tak zatím.