Nikdy jsem nevěřil, že napíšu tuhle píseň.

Ale člověk nemůže mlčet, když vidí tolik zla, tolik bolesti, tolik násilí a krutosti. A tak jsem jen napsal, co mě trápí a co ještě stále nechápu.

Jestli se někdo chce podívat a poslechnout, stačí otevřít YouTube, zadat Vojta Kiďák Tomáško a tam je píseň a video pod názvem „Má jméno Naděje“.

Jediné co vím na tuty je, že dalších 75 už neoslavím nikdy. Takže, pokud se někdo chce podívat na čiperného staříka, jak se snaží na jevišti domáčknout akord Cis 7/9 a vzpomenout si jak je druhá sloka od Toulavýho, přijeďte 9. dubna do Lokte. V místním kulturním domě Dvorana od 18.00hod vám zahrají loketští Roháči,  písničkář s krásným hlasem Jindra Kejak, a absolutně špičková kapela Žalman a spol. A mezitím se tam bude motat moje maličkost a zkoušet, jestli vás dojmu, nebo rozveselím. A věřím, že i v tomhle podivném čase, plném smutku, a vzteku směrem k východu, si uděláme pohodu a v duších klid a mír.

Na tomto odkazu si můžete zamluvit vstupenky: https://www.smsticket.cz/vstupenky/28401-vojta-k-tomasko-zalman-a-spol-rohaci-jindra-kejak

A já budu pyšný a šťastný, jestli přijdete. VKT.

Pokud má někdo zájem o nové CD, napište a rád pošlu.

Cena za 1ks 250Kč +30 Kč poštovné. Podle prvních reakcí , je prý velice povedené. Ale to já nemohu posoudit. I když mě zpětná vazba od lidí moc těší. Tak pěkný poslech. VKT.

Určitě si někteří z vás vzpomenou, jak jsem hrdinsky prohlašoval, že už mě nikdo do žádného studia nedostane, že nechci další stříbrný kotouček, že jsem starej a mám jenom jedny nervy a dejte mi s tím pokoj, kdo by ty moje bláboly poslouchal atd, atd…

No jo, jenže jsem povahy měkké, neumím se zatvrdit, a tak pod pohrůžkou, že mi žena přestane vařit má oblíbená jídla, nevypere, nevyžehlí a na zahradě nezreje záhony, nevytrhá plevel, natož aby posekala trávu, jsem podlehl.

Proto se tedy v lednu vypravím do Vyššího Brodu k Honzovi Friedlovi (dvorní zvukař Vlasty Rédla) a v jeho úžasném studiu natočím pár písniček. Samozřejmě nebudu to dělat sám, tak velkej muzikant zase nejsem. Pomůže mi pár dobrých přátel, jako je Tonda Hlaváč z Nezmarů, Ota Maňák z bohumínského Sluníčka a další. Ti se budou prostě snažit, aby mé citové výlevy dostali vcelku poslouchatelný kabát a vy pak budete moci své těžce vydřené peníze utratit za to, co předvedeme.

Rád bych nazpíval několik nových věcí, které ještě natočeny nebyly a také pár těch, o kterých si myslím, že by mohli být nahrány jinak, než tenkrát. Myslím tím hlavně Toulavého, Nebe plné koní, a asi dvě další. Totiž, jak mi kdosi řekl, jsem k nim víc dozrál. Já si myslím, že jsem spíš přezrálej, a tak se nechám překvapit, co ze mne ve studiu vydolujou.

Jak se bude CD jmenovat ještě nevím, ale kloním se k titulu Toulavej 2021.

Teď skoro denně sedím u metronomu, což je můj úhlavní nepřítel č.1 a pokouším se s ním nějak rozumně domluvit. Jde to fakt těžce. Ale jak říkal jakýsi ruský generál, tuším Kutuzov: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.  Uvidíme ve studiu. Držte mi palce, a kdyby jste kdokoli věděl o nějakém strašně bohatém člověku, co by se chtěl na vydání alba podílet a nevěděl co s penězi, ať zavolá, napíše, přijede a já budu neskonale vděčný. Kulturu tím nijak nezachrání, ale ten pocit, že pomohl jednomu bláznovi…

Tak zatím.