Vojta Kiďák Tomáško

Zprávy

PF 2018

01.01.2018

Už toho bylo tolik řečeno, naslibováno, přísaháno a kdo ví co ještě...
Takže jen krátce.
Vám všem, které jsem na svých muzikantských cestách potkal, všem fanouškům, muzikantům, přátelům a známým, ale i těm, co mě moc nemusí, tak ať je ten rok končící osmičkou lepší, než všechny roky před ním.
A těším se až budu zase na jevišti a zkusím vám říct a zahrát o všem, co mám v srdci, V.K.T


VÁNOCE

11.12.2017

Ani nevím jak, ale najednou už na dveře klepou svátky klidu a míru. A já si přeji, aby opravdu byly klidné a v míru. Svět se zbláznil a nejen v mé písni. Chci věřit, že přece jen zvítězí zdravý rozum, že nadutí a egoističtí představitelé některých velmocí stáhnou prsty ze spouští a sednou si ke kulatým stolům. Nejlépe by bylo, kdyby zajeli na Moravu, třeba do Vrbice, sedli si ve sklepě u Sedláčků, připili si skvělým rýňákem a k ránu, za vzájemného objímání a zpěvu podepsali věčnou mírovou smlouvu. Všichni se všemi.
Jsem romantik a naivista, takže je to jen moje vize.
Takže zpět k normálnímu rozumu.
Lidičky moji, vám všem pohodu, zdraví a klidné spaní. Víc tepla v srdcích, víc lásky k těm okolo vás, víc modrého nebe nad vámi, víc slušnosti a radosti ze života. Víc času pro děti, víc pochopení pro staré a nemocné.
No a když vám zbyde trochu času a bude se vám chtít, přijďte za jedním postarším "klukem" až bude hrát třeba tam, kde bydlíte. Dám vám to nejlepší co ještě mám. Písničky o životě. Veselé i vážné, něco k úsměvu i k zamyšlení. Tak, jak jde život.


Wabimu a Mírovi

18.11.2017

Co napsat, aby to neznělo tak bolavě, jak to zní v srdci?
Umřel Míra Huspeka. Kluk s kterým jsem se potkával na vandrech a prvních Portách, kluk z Rokycan, který k nám později přišel do kapely Roháči. Jeho hlas byl nevšední, barevný, čistý a chlapský. Nazpíval spoustu písniček,které jsem napsal. Vzpomínáte?- Toulavej, Chlap, co tady chybí, Píseň pro copatou holku, Jenom tak... a mnoho dalších. Sedávali jsme v Lokti na koupališti, hráli na kytary, občas dali po kalíšku, na jevištích rozdávali radost, na vandrech koukali pod širákem na Velký vůz a život byl barevný, jako paleta malíře. Nedá se zapomenout .
Aby toho smutku nebylo málo, odešel další chlap, kterého jsem si hrozně moc vážil a uznával.
Wabi Daněk.
Oba jsme začínali u ohňů, jezdili na čundry, soupeřili, kdo vyhraje na potlachu víc placek. Když se odstěhoval do Zlína, tak jsem do kapely Plížák na jeho místo nastoupil jako dvorní autor já. A pak jsme se zase potkávali na všech možných muzikantských akcích, na Portách, na Dostavnících, pokecali, připili si a bylo nám fajn.
Wabi- nekonečná studnice vtipů, autor spousty úžasných a moudrých písní, člověk, kterému bych bez váhání svěřil klíče od domu. Člověk se srdcem na pravém místě.
Zdá se mi, že kácení v našem lese se začíná nebezpečně přibližovat.
Kluci, chybíte mi. Ale jednou, jednou si s vámi sednu a všechno bude zase v pořádku.
Přátelé promiňte, že nepřijdu na pohřeb. Nemám rád smuteční řeči, stejně, jako jste je neměli rádi vy. Důležité je, že mi zůstáváte v srdci.
Kiďák.


JÁ A FACEBOOK

19.06.2017

Přihlásil jsem se na ten podivný vynález jménem Facebook, protože prý je tam spousta zajímavých věcí. Není. Jen se na mě najednou vyvalila spousta známých i neznámých lidiček, co si mě chtějí nějak přidat mezi své přátele. Z těch známých pár přátel mám a ty neznámé nechci. Nehodlám dávat svoje fotky z toulání a z hraní do placu, nehodlám nic o sobě psát a nebudu trávit hodiny pročítáním kdo, co, jak a proč a vůbec. Nezajímá mě to. Nechci aby mi život utíkal u počítače. Stačí, že na něm stejně nějaký čas musím trávit, abych si zajistil koncerty a našel jak mi jedou vlaky tam, kde mě chtějí.
Takže se prosím nezlobte, pokud se na FB nebudu zapojovat a odepisovat. Chápu, že někdo má potřebu se svěřit se svými problémy, ukázat co se mu podařilo a naopak, ale já to nebudu.
Pokud mi někdo bude něco chtít, ať napíše na mail ( tomaskovojtech@gmail.com ) a já každému odpovím. Pár fotek mám na svých stránkách ( www.vktomasko.net ) a to myslím stačí. A do mého soukromí je každému prd. Pardon. Nikomu nic není.


YOU TUBE a SLUŠNOST

15.05.2017

Prosím vážně a opravdově. Než se kdokoli z vás rozhodne, že v domnění jak mě potěší, vrazí na internet nějakou moji písničku z koncertů, nebo nějaké fotky a pod. PROSÍM, nejdřív to proberte se mnou.
Zjistil jsem kolik "natáčečů", amatérských fotografů a rádoby znalců dovede člověka nas..t. Copak je to tak těžké se zeptat? Díky.


SEDMÝ KŘÍŽEK

03.05.2017

Tak už je to tady. Jak se říká- pomalu z kopečka dolů. Sedmdesátka je za mnou, přestože ještě několikrát bude letos zmíněna na různých koncertech.
Ale to hlavní se odehrálo 29.dubna na hradě Loket. Ještě teď mi jdou po zádech zimomřivky z té úžasné atmosféry. Přál bych takový zážitek všem muzikantům co znám.
Začali ti, ke kterým mám asi nejblíž. Roháči z Lokte. Sáhli do šuplíku starých songů hodně hluboko a já nestačil zírat, cože jsme to v těch 70-80 letech hráli. Krása, krása, dojetí a lidi zpívali s sebou a tleskali jak zbláznění.
Pak přišli na jeviště Stráníci s Mirkem Ošancem a znovu PARÁDA. Mirkův nenapodobitelný humor, vynikající souzvuk dvou kytar a čistota tří hlasů - ještěže po nich následovala přestávka, aby si lidi trochu zchladili dlaně.
Potom přišla moje chvilka slávy. Lidi byli super a já netušil, že převyprodaný sál mě tak nádherně přivítá. Přestože se mi hned v úvodu povedlo záhadným způsobem povolit D strunu a tvrdošíjně dohrát první píseň na rozladěnou kytaru - nikdo nehodil jediné rajče. Takže jsem v klidu doladil a pak už to bylo vše v pohodě. Pozval jsem si k sobě Mirka Kováříka a poezie z jeho úst udělala z hlediště tuhnoucí sochy s otevřenými ústy a vykulenýma očima. A pak zase pár písní, další báseň od Radka Bláhy, vzpomínka na Šeptání do ticha, pak dlouhé rozloučení a stejně jsem se musel alespoň třikrát vrátit, slzy v očích pálily a srdce se mohlo zbláznit tím přívalem emocí.
A tak jsem raději pozval poslední gratulanty a byla to pro mnohé opravdová pecka. Bohumínské Sluníčko je muzikantský zázrak. V čele s mým osobním cikánem Otou Maňákem, kterému já jsem osobní gadžo, předvedlo koncert snů. Nelze popsat, musí se to slyšet a vidět. Když pak Otík zazpíval jen pro mne " Pláče starý cikán" asi jsem nebyl sám, kdo nenápadně setřel slanou kapku pod víčky.
Čtyři a půl hodiny muziky a povídání ukončil "Toulavej" se sborem gratulantů a úplný závěr do ztichlého sálu jsem si dovolil sám s písničkou, kterou dávám jen vzácně,...na zem se snáší mír a klid, takových dnů pořád je málo... Když budete mít čas, podívejte se na složku Koncerty a přijďte. Bez vás jsem zbytečný. Hezké dny. VKT


ŠŤASTNÉ A VESELÉ

18.12.2016

ŠŤASTNÉ A VESELÉ...
Než se člověk naděje, jsou tady další svátky vánoční. Co k tomu dodat? Prostě Vánoce byly, jsou a budou.
Nějaké nabádání, aby jste si je užili v klidu a pohodě je zbytečné. Stačí se podívat na přeplněná parkoviště u nákupních center, na vytřeštěné oči nakupujících, na utahané prodavačky, které už po tisící musí poslouchat jak půjdem spolu do Betléma a do toho už ani nevnímají bolestivé cinkání pokladen. A to nemluvím o neodbytných stánkařích se všemi kýči a přebarvenými, plastovými zbytečnostmi. Na netu vám chtějí vnutit to, co jinak už nejde prodat, do dopisních schránek nám vhazují letáky s nabídkou všeho, od jídla po nejluxusnější auťáky, Ježíška nahradil po dědovi Mrázovi připitomělý a kýčovitý Santa Klaus a tak bych mohl pokračovat ještě na tři stránky. Ale proč, že? Stejně nic nezměním.
Ale vám, kteří se ještě zuby, nehty dovedete všem nástrahám alespoň trochu ubránit, přeju to, co přeju i sobě. Zdraví, lásku, svobodu, mír a přátelství. Takže pozvedám symbolickou sklénku s Rulandským od Vítka Sedláčka z Vrbice a těším se, že se sejdeme na nějakém koncertě v roce 2017. Šťastné aVeselé.
V.K.T


25 NEJ...

07.07.2016

Pokud by to někoho zajímalo, je na světě a v prodeji nové CD s názvem 25 NEJ...
Nemám rád slovo Best Off a tak proto těch 25 NEJ... Vybral jsem skladby, o kterých si myslím, že jsou docela fajn a mohly by se posluchačům líbit. S pokorou se omlouvám dalším asi 150ti písním, které se na toto CD nevešly. Ale případným zájemcům je klidně pošlu v MP3.
Takže tento malý dárek jsem si vlastně nadělil k očekávaným sedmdesátinám v dubnu 2017. Vše nej... Vojtěchu.
A vám hezký den.


SEDMDESÁTKA

09.06.2016

Vážení kulturní pracovníci, vážení pořadatelé, kteří jste zabloudili náhodou na mé stránky.
V roce 2017 bych se měl dožít 70ti let ( alespoň doufám ). A protože už začínají chodit nabídky na uspořádání narozeninového recitálu, byl bych rád, kdyby jste se, pokud máte zájem, včas ozvali a já velmi rád přijedu. Kontakt na mě je zde, na mých stránkách a věřím, že se určitě spolu dohodneme, jak na termínu, tak i na ostatních záležitostech. Je možné, že to budou mé poslední koncerty, přece jen už se hlásí únava.
Hezké dny a hodně pohody.


INFO PRO STAHOVÁNÍ

06.01.2016

Přátelé,
kdyby si kdokoli z vás chtěl stáhnout text nějaké moji písničky, případně stáhnout povídku, není problém.Stačí kliknout na mé stránky, potom na odkaz texty písní, nebo povídky, a buď otevřít, nebo uložit. Potom Ctrl na určitou píseň a klik levou myší a žádané se zobrazí. A stáhnout do svého pc. Můžete si stáhnout samozřejmě i celý soubor s texty, nebo povídkami. Tak to je vyčerpávající informace a jdu si dát kafe. Snad jsem to napsal dobře.
Hezký den. VKT


Předvánoční

17.12.2015

Hezký den přátelé.
Jako každým rokem, tak i letos se bojím, že zapomenu někomu popřát krásné a pohodové svátky Vánoční a Nový rok. Ne, že bych to udělal úmyslně. Jen už paměť je patrně ošoupanější, než kdy dříve a staříkovská sklerózička se usmívá, jak mě dostala. Takže Vám všem moji milí přátelé, kamarádi, fanouškové a dobří lidé se srdíčkem na pravém místě. Vám všem hodně zdraví, štěstí a pohody a to nejen o vánocích.
Mám veliké přání do dalších let. Pokusme se najít v sobě ten přepych, věnovat trochu lásky, soucitu, naděje, krásy a dobra těm, kteří to potřebují. Přepych víry v lepší svět. I já se o to pokusím. Ať už v písničkách, na koncertech, na cestách i v soukromí.
Váš Vojta K.Tomáško


STEJNĚ NIC NEZMĚNÍM

27.11.2015

Pomalu se nám blíží svátky klidu a míru a já si říkám jestli se tomu vůbec dá věřit. Mrkněte se jen tak kolem sebe. Připomíná vám tato doba mír a klid? Mě tedy moc ne. Nehodlám se tady nijak rozepisovat o tom, co se děje ve světě. Na to normální člověk nepotřebuje vysokou školu, aby si spočítal, co se všechno může stát. Jen se zeptám: Tak na které straně je zase Bůh? Ať již se jmenuje jakkoli. Proč už sakra neudělá konečně pořádek!
No a pak si odpovím. Tam nahoře není Bůh, tam je Vesmír. To, čemu říkáme Bůh, je naše svědomí, naše sny, touhy, morálka a to, co nám stačil předat táta s mámou. A tak se zamýšlím nad tím, co předáváme my svým dětem. Co dostanou za chvíli pod stromeček? Náš čas? Naši lásku? Ale ne. Dostanou počítače, drahá kola, telefony, značkové lyže, značkové hadříky, tisíce nepotřebných zbytečností. A v jiné části světa dostanou semtex, ostré nože, samopal značky Kalašnikov a to vše úhledně zabalené do černé vlajky. No a jinde třeba jen hrstku rýže navíc. V pořádku?
Mít Arabelin prsten, věděl bych co udělat.
Dívám se kolem sebe a je mi líto, že v touze po věcech, zapomínáme na nejdůležitější poslání Vánoc. Na lásku. Na lásku člověka k člověku, na lásku k této zemi, k této planetě. Tohle by měl být ten největší a nejkrásnější dárek.
No jo, já vím. Nejde to. Není čas. Musím tohle, tohle a pak ještě stihnout tamto... Sakra děcka neotravujte. Není čas.
Ale pozor! Aby za chvíli nebylo moc pozdě.
Přeji vám všem klidné, Šťastné a veselé.


Omluva

06.10.2015

Na CD "Hádej, kdo tě má rád" mám mírně satirickou písničku, která se jmenuje Hlava nad vodou. V textu se tam zpívá mimo jiné: "...co je mi do toho, jak se má Iveta a kdo si s kým vyměnil lože..."
Bohužel píseň vznikla a byla nahraná v době, kdy Iveta B. byla denně na stránkách Blesku i jiných periodik. Netušil jsem, že se za několik měsíců stane to, co se stalo a výborná zpěvačka si vezme život. Velmi je mi to líto a na koncertech už má moje píseň pozměněný text. Na CD ho již opravit nelze a proto vás prosím. Všichni, kterým tato píseň v originálu vadí, neposlouchejte ji. Člověk občas nevědomky a bez zlého úmyslu udělá něco, co ho později mrzí a co nejde odčinit. Děkuji.


MOJE STRÁNKY

04.10.2015

Tak konečně jsem našel hodného a laskavého člověka, co mě pomohl s menší opravou mých stránek. Už mohu vkládat fotky a vy si je můžete prohlédnout.
Letošní rok byl moc fajn. Dost hraní, diváci a posluchači, jakoby přibývali, nové Cd je skoro prodané, zdraví jakž-takž slouží přiměřeně k věku, co víc si přát? No několik přání bych měl, ale neprozradím, abych to nezakřikl.
Přeju vám všem hezký zbytek roku, těším se, že přijdete na můj recitál, když budu hrát ve vašem okolí a mějte se dneska lépe, než včera. VKT.


"Toulavej" 2015

31.07.2015

Skončil třetí ročník pro mne významného festivalu „ TOULAVEJ 2015“ v Holešově.
Léto budiž pochváleno. Bylo krásně, i když chvilkama hrozila bouřka. Nakonec déšť přišel, ale až na úplný závěr, takže do veselých songů hradecké Lokálky, bubnovaly kapky a s podivem bylo, že spousta posluchačů vydržela až do úplného konce. Ti stateční, t.zv. „deštníkáři“ před jevištěm, ostatní nevodomilní zbabělci v podloubí zámku.
Všichni účinkující, včetně moderátora Vaška Součka byli skvělí a diváci to uměli ocenit. Pardubická Pouta pokřtila nové Cd a zároveň ho málem vyprodala, o Žalmanovi a spol. je zbytečné hovořit, prostě super, bluegrassový Wyrton si získal opět spoustu nových fanoušků, Pavel Dobeš s Tomášem Kotrbou jako vždy nezklamali, to samé Devítka a o Lokálce jsem už napsal. Jsou čím dál lepší. Moje maličkost představila a pokřtila nový stříbrný kotouček a považuji si, že kmotrem byl Mirek Kovářík i Venca Souček. Udělali jsme pro diváky takové menší „Šeptání do ticha“, zahrál jsem několik novinek i starších písniček a oddechl jsem si, že vše dopadlo na výbornou. Musím pochválit zvukového mistra za perfektní ozvučení festivalu. Hodně lidí využilo i to, že na zámku byla výstava obrazů Zdenka Buriana, takže kromě hudebního zážitku, měli i zážitek obrazový.
Jestli Bůh a město Holešov dá, měl by být další „Toulavej“ ve dnech 22-23.7. 2016.
Dramaturgicky už v kostce počítám třeba s AG Flekem, Poutníkama, se skupinou Nadoraz, s Pepou Štrossem, Natalikou, ostravskými Tempo di vlak a doufám, že i já přidám pár písniček. Chtěl jsem loketské Roháče, ale bohužel tou dobou nehrají, ánžto někteří z nich rekreují v cizině. Tak snad příště.
Toť zatím vše a na závěr obrovské díky kulturnímu středisku v Holešově v čele s Pavlem Chmelíkem.
Hezký zbytek roku přeje váš Kiďák.


CD č.10

28.04.2015

Oznamuje se přátelům a příznivcům našim....
Kotouček s dvanácti písničkami je na světě a je možno si ho opatřit na mých koncertech, případně zašlu na dobírku. Cena 200Kč + poštovné. Samozřejmě je si ho možné i přepálit od známého, ale to mě moc nepotěší, vzhledem k vynaloženým nákladům.
Přeji vám, ať se písničky líbí, byť třeba jen jedna. Potěší mě to. Mějte hezké dny, zasloužíte si je.
Moje adresa pro objednání: v.k.tomasko@volny.cz


NOVÉ CD A NĚCO K TOMU

13.03.2015

JAK DRAVÁ VODA.
Tak to je název nového CD, které jsem natočil v Plzeňském studiu PY-HA u Přemka Haase. Čeká vás 12 písniček včetně oblíbené hymny technařů. Nevím proč zrovna „Brčko“ má takovou oblibu. Ale asi je to podle hesla „ to je blbý, to se bude líbit“.
Na projektu se kromě Přemka, kytarově podepsal i vynikající muzikant Míša Röhrich, harmoniku nahrála Přemkova žena Vlaďka a najednou je tu kousek mé duše, kousek mého já. No a tak vám všem přeji, ať se vám písničky líbí, ať vás osloví a nechají hezký pocit v srdci.
Nevím proč, ale občas mívám pocit, že se moje cesta zužuje a obávám se, že něco hezkého se nachyluje ke konci.
Je to těžké. Ale ještě těžší je poslouchat odmítání kulturních pracovníků a výmluvy, že se na písničkáře nechodí, že nejsou peníze, že už to mají do konce roku uzavřené a že se třeba někdy ozvou. Neozvou, vím to. Je až trapné se vnucovat a mnozí nemají ani tu slušnost říct, že nechtějí někoho, kdo není aspoň občas v televizi, o kom se nepíše v Blesku, nebo není slyšet z rádií. Ale jsou ochotni zaplatit horentní sumy některým známějším „kolegům“ přestože na nich mnohonásobně prodělají. Ale mají čárku, že měli „ velkého umělce“ ve svém městě, či dědině a co na tom, že na další už nezbylo.
Ne, nestěžuji si. Tak to prostě je a nic s tím nenaděláme. Jen je mi líto, když se mě někdy ptají, proč nepřijedu hrát také k nim do města. Přijel bych, ale...
Cesta se úží a síla dochází. Nic nevzdávám. Jen se bojím dne, kdy pohladím ten krásný nástroj z dílny Františka Furcha, zamknu ho do pouzdra a řeknu díky, bylo fajn, je čas být starý a nepotřebný. Ale to vše je jen můj pocit, třeba je vše jinak a já mám jen „blbé“ dny.
Mějte se krásně, užívejte každý den a buďte na sebe hodní. Vojta.


BUDE SE TOČIT.

29.11.2014

Tak a už jsem se konečně rozhodl. Půjdu a natočím.
Takže v lednu si zase pokorně sednu do studia, poprosím zvukového mistra Pavla Broma o trpělivost a začnu válčit s metronomem a mikrofonama a se všemi těmi podivnými hejblátky, co pak mají na svědomí, že se objeví stříbrný kotouček s písničkami. Co všechno tam bude zatím neprozradím, abych to nezakřiknul. Co prozradím, je to, že kdyby se našel někdo, komu by přebývaly nějaké penízky a chtěl je třeba utratit jako sponzor, nehodlám mu to rozmlouvat. Dokonce budu vděčný.
No a taky vám všem, co tohle čtete chci popřát klidné a pohodové svátky Vánoční a lepší rok 2015. A chci vám poděkovat za přízeň a říct, že si vás moc vážím a mám vás rád. Vojta.


CD Hádej, kdo tě má rád

17.06.2014

Upozornila mě Pavlínka Jíšová, že mi na mých stránkách chybí doplnění informace o CD Hádej, kdo tě má rád. Vím o tom, jenomže nevím jak tu informaci dostat do kolonky Diskografie. Totiž stalo se, že můj webový mistr, který tohle vše uměl levou zadní prostě odešel do míst, odkud již není návratu a mě tu zanechal nevědomého a opuštěného. Jsou věci, kterým nerozumím a je jich hodně. No a internet a webové stránky k nim bohužel patří v první řadě.
Takže: CD je už od roku 2011 na světě, je skoro vyprodané, ale v mé diskografii zatím chybí. Třeba se časem objeví i tam, až se někdo nade mnou smiluje a řekne mi jak na to.
Ale pokud se zadaří a najde se nějaký dobrodinec, který by chtěl mít svoji reklamu na připravovaném nosiči, tak určitě se postarám, aby se to na mých stránkách určitě objevilo. I kdybych si měl nechat udělat nové stránky. Písničky, které bych rád natočil, jsou a myslím, že by se i mohly líbit. Tedy alespoň někomu.
Tak to je asi vše o stříbrném kotoučku s názvem Hádej, kdo tě má rád.


Porta Řevnice 2014

09.06.2014

Moji milí příznivci,
kdyby se vám náhodou zachtělo poslat svým známým elektronickou pohlednici z Porty, tak zde je adresa.
http://www.porta-festival.cz/porta-revnice/pozvi-kamarada2014?view=rwcard&category_id=5&sessionId=

Bohužel já na fotce vypadám jako vlastní bratr Qasimoda, takže předpokládám, že moji pohlednici odešlete pouze těm, kterých máte plné zuby.


meil

26.05.2014

Malý vzkaz těm, kdo by si chtěli napsat o koncert, nebo jen tak mi něco sdělit.
Pište pouze na adresu v.k.tomasko@volny.cz


povídání 014

02.04.2014

Dlouho jsem nenapsal žádnou zprávu. Asi jsem byl líný, nebo zrovna jsem se moc nechtěl svěřovat, případně nebylo co psát.
Hodně se mi toho změnilo v osobním životě, jenže to je soukromé a není třeba vše vyslepičit.
Ale včera mi na zahradě už rozkvetla princezna Meruňka druhá, což je veliká nádhera. Jaro budiž pochváleno.
Pravidelně chodíme s ženou na dlouhé vycházky, když je zrovna volný den. Nejoblíbenější je horní stezka nad Ohří, protože dole jezdí blázniví kolaři a obyčejný pěškař může lehce dojít k úrazu. Kolařský teror je fakt o hubu. Cestou jsme našli strom s hlívou, ale kde, to neřeknu.
Takže my si v klidu vrchem dojdeme až ke Svatošským skalám. Tam loni zprovoznili bývalé „Pionýrské městečko“. Dřív tam jezdili vzorní pionýři, teď jsou tam koně a taky minizoo a spousta blbůstek pro děcka. Mají celkem dobré jídlo i pití, je tam pohoda a vlídní lidé. Nám těch cca 14 kilometrů za to stojí. Doporučuju i vodákům tam zastavit.
Letos bych rád ještě jednou zašel do studia a vytvořil stříbrný kotouček s novými písněmi, jenže není sponzor, který by podpořil chudého muzikanta. Nevíte náhodou o někom? Ne? To jsem si mohl myslet. Takže novinky budou v šuplíku, nebo jen na těch koncertech co mám. Těším se na každé hraní a s potěšením jsem zjistil, že diváci přibývají a mě to stále víc a víc baví. Občas vezmu s sebou ženu, jelikož jsem ji léta zanedbával a nechával hlídat kocoura. Kocour už je v kočičím nebi, a tak je možnost aby také slyšela a viděla jak hraju. Jo a letos po mnoha letech bude dovolená. Mé milované Jeseníky na začátku srpna. A ještě si tam i zakonceruji. Mějte se lidičky tak, jak si zasloužíte, ale hlavně neubližujte.


Samé hezké dny

21.01.2013

Ano, přeju vám všem, co zrovna brouzdáte po stránkách muzikantských, samé hezké dny.
Stručně oznamuji, že loňský rok byl pro mne super. Až na pár výjimek samé krásné koncerty a příjemné festiválky. A tak věřím, že letošek bude alespoň stejný, pokud ne lepší.
Jasně, že každoročně pořadatelé pláčou, že nejsou peníze, že lidi nechodí, že je zima, nebo horko. Že v televizi je fotbal, hokej, oblíbený seriál a dalších moře výmluv. A i přesto se hraje a zpívá.A lidi chodí. Tož se nechme překvapit. Když budete mít zájem, aby ten "malej Kiďák" zahrál třeba ve vašem městě nebo dědině, nebuďte líní a dojděte to říct na kulturu, nebo starostovi a určitě se uvidíme.
A klidně jim dejte na mě kontakt. Tady je: mob. 777 334 892 nebo meil: v.k.tomasko@volny.cz nebo mé stránky www.vktomasko.net
A zatím ať je vám krásně po duši i po těle.
V.K. Tomáško


JE MI FAJN

16.01.2012

Je mi fajn. Přežil jsem další rok a načal nový. A to celkem úspěšně. V lednu povídání o životě s Vladimírem Čechem na ČT2, krásný koncert pro skoro 2000 lidí v cirkusovém šapitó cirkusu Humberto v Lysé nad Labem, a pálení žáhy po večerním posezení s přáteli. Navíc mě 25.března čeká televizní natáčení recitálu v divadle Rokoko a oslava narozenin v dubnu v Českém Krumlově. Ani to číslo nechci psát. Sakra, to to letí.
Zjistil jsem, že novoroční předsevzetí jsou na nic, protože asi budu stejný lajdák i letos a horko těžko se budu nutit pravidelně doplňovat údaje o tom, kde všude vystupuji. O pracovním pořádku a daních a cesťácích ani nemluvím. No jo, stáří a skléróza klepou na dveře. Vlastně, neklepou, už se tu roztahujou a nechtějí zmizet.
Takže alespoň doufám, že se budou chovat přijatelně a dovolí mi ještě chvilku exhibovat na jevištích a pódiích. A taky doufám, že pan Vesmír nadělí několik nových písní, ať je co zpívat, nebo rozdat přátelům. A nadělí hodně koncertů a já vám zase budu chtít nadělit do srdíček pohodu, klid, lásku a přátelství. A do tváří úsměv.
Tak jdem na to.


HÁDEJ KDO TĚ MÁ RÁD

09.03.2011

Rád bych vám oznámil, že kromě již na podzim vydaného DVD "Cesty do nadějí", je natočen nový, stříbrný kotouček. Jmenuje se „Hádej kdo tě má rád“ a spatřil světlo světa v březnu roku 2011. Je na něm 15 písní napsaných v průběhu posledních tří let. Zajímavostí pro některé posluchače bude to, že ještě ve studiu jsem pozměnil pár veršíků v písních už vyšlých na DVD. Proč? No protože můj pocit byl, že to tak chci. Těm, co se zlobí se omlouvám a těm co říkají dobře jsi udělal, děkuji. To víte. Jsem pořád nespokojený. Po každé nově vydané desce jsem už za dva měsíce našel jiné rýmy, lepší metafory a litoval, že už to nelze změnit. Takže to mě samozřejmě čeká znovu. Je to se mnou těžké. Ale nebojte. Na vydaných písních už nebudu nic měnit. Zůstanou tak, jak je mám nahrané.
Ve studiu mi pomohlo pár kamarádů skladby ozdobit, aby zněly zajímavěji, než jen s jednou kytarou a režisér Pavel Brom ve studiu Ex Avik, dělal vše možné i nemožné, aby byl ze mne zpěvák a ne vypouštěč teplého vzduchu.
Jména všech zúčastněných, jakož i sponzorů se dozvíte z bukletu a já si jen skromně přeji, aby se vám dílko líbilo. Aby jste měli pocit, že je s váma kluk, co chce dát srdíčko na dlani. Právě vám.
Hezké dny. Vojta K. Tomáško.


NABÍDKOVÝ LIST

08.03.2011

NABÍDKOVÝ LIST FOLKOVÉHO PÍSNIČKÁŘE
V.K. TOMÁŠKA Z LOKTE NAD OHŘÍ

Dobrý den.
Jmenuji se Vojta Tomáško, mezi příznivci známý pod přezdívkou „Kiďák“. Kdyby bylo na mě, určitě by jsem si vybral nějakou lepší, ale to není podstatné.
Podstatné je, že Vám chci nabídnout svůj folkový recitál, plný veselých i vážných písniček. Písniček o lásce o přátelství o přírodě, písniček o víře i naději v lepší svět. Možná je to jen přání, možná si jen bláhově myslím, že se něco změní, ale i kdyby ne, budu to zkoušet dál. A poděkování od posluchačů po koncertě mi dává jistotu, že to není marná práce.
Toulám se s kytarou po této zemi a za tu dobu jsem napsal určitě více než tři sta písní. Některé zůstaly v krabici zapomnění, jiné si lidé oblíbili a chtějí je slyšet vícekrát. Jen tak namátkou: Toulavej, Nebe plné koní, Rocky Mountains, Morava, Zelená košile, Česačů bavlny bál, Náklaďák do L.A., Druhá míza, Středa, Armagedon, Hlava nad vodou, Kolínská vrchovina a desítky dalších.
V mém recitálu jsou ale zařazeny i písně nové, které teprve čekají na to, jak je posluchač přijme. To vše ukáže čas. Potěšilo mě, že některé skladby si vybrali do svého repertoáru i jiní interpreti, jako Věra Martinová, vizovičtí Flereti, Roháči z Lokte, strakonický Šafrán, plzešká Jolly Band a dokonce i mužský sbor z Ratíškovic a spousta dalších.
Za dobu mého koncertování se mi doma nastřádalo několik ocenění, z nichž asi nejcennější jsou dvě autorské Porty z let osmdesátých a Porta zlatá, která se uděluje významným osobnostem v oblasti folkové hudby.
Vážený pořadateli, nabízím vám 90 minut plných písní a povídání. A hlavně pohody. Recitál se hodí spíše do menších sálů s kapacitou cca 100 lidí. Mé podmínky myslím nejsou přehnané a vše záleží na domluvě. Protože slušní lidé se domluví vždycky.

Technické podmínky:
Zvuková aparatura, 1x mikrofon + linka ke kytaře s ukončením jack. Přiměřené osvětlení. Sklenička neperlivé vody a dvě židle. Pokud se domluvím s pořadatelem o ubytování, tak jeden dvoulůžkový pokoj se soc. zařízením.
Cena pořadu je podmíněna dohodou a pohybuje se v rozmezí pěti tisíc, podle vzdálenosti místa hraní. V ceně je započítána doprava a 15 ks barevných plakátů A2.
Další plakáty 15 Kč/ks

Pokud by byl zájem, je možný i komponovaný pořad se známým hercem a moderátorem Vladimírem Čechem. Případně společný dvoukoncert se zpěvákem a kytaristou Radkem Tomáškem.

KONTAKT:
V. K.Tomáško Hradní 1 357 33 Loket n.O.
mob: 777 334 892 e-mail: v.k.tomasko@volny.cz www.vktomasko.net

DISKOGRAFIE CD + DVD:
1990-Toulavej, 1992-V.K.Tomáško II., 1994-Nejsme svatý, 1996-Jestlipak víš, 2000-Hvězdopad,
2002-Náklaďák do L.A. 2007- dvojalbum Srpnové trávy. 2010- DVD Cesty do nadějí. 2011-Hádej, kdo tě má rád.
ZPĚVNÍKY: Toulavej I. Toulavej II.


DVD

03.11.2010

V listopadu nakladatelství a vydavatelství Carpe diem vydává první DVD
(53:30 min) s mými písněmi. Natočeno bylo v průběhu roku 2009 a 2010, část v
Balbínce a část v Lokti. Uvádí jak tvorbu staršího data, např. z alb
Toulavej (1990) či Nejsme svatý (1994), tak i písně a texty zcela nové,
dosud na žádném nosiči nevydané (Hádej, kdo tě má rád, Hlava nad vodou,
Neřestná Marie a další). DVD je součástí knihy O 64 stranách, v ní jsou
všechny texty a archivní forografie, mnohé publikovány vůbec poprvé. Titul
nese název CESTY DO NADĚJÍ, objevuje se v limitovaném počtu 400 ks, tudíž je
v celku možné, že brzy nebude a že nejlepší cestou je rovnou objednávka u
vydavatele: SMS na 737 444 221, e-mailem na carpe@carpe.cz
CENA KNIHY A DVD je 299 + poštovné.
Případná objednávka je možná i na mé adrese:
V.K. Tomáško Hradní 1 357 33 Loket. Tel: 777 664892 meil: v.k.tomasko@volny.cz